cropped 13 logo long

Καλωσήρθατε στο Σχολείο μας

Η ιστοσελίδα μας δημιουργήθηκε με σκοπό να αποτελέσει ένα παράθυρο επικοινωνίας ανάμεσα στο σχολείο και την τοπική κοινωνία, ανάμεσα στους γονείς, τους εκπαιδευτικούς και τους μαθητές.  Επιδίωξή μας είναι η ενημέρωση παιδιών, γονιών και άλλων ενδιαφερομένων για το έργο του σχολείου μας μέσα και έξω από τις αίθουσες διδασκαλίας, η προβολή δραστηριοτήτων, εκπαιδευτικών προγραμμάτων, καινοτόμων δράσεων, εκδηλώσεων κλπ. του σχολείου, η διατήρηση των δραστηριοτήτων και των εργασιών των μαθητών/τριών στον χρόνο και την εύκολη πρόσβαση από τους ίδιους αλλά και από την τοπική και ευρύτερη κοινωνία, η ενεργοποίηση των μαθητών/τριών στην αξιοποίηση της τεχνολογίας με τη δημοσίευση διαφόρων κειμένων και εργασιών που θα αναπτύξουν.