Messenger creation 9c2fac15 fc7e 4375 a5b8 3f492991d250
Γενικά Δράσεις

Έτοιμος και φέτος ο κήπος του σχολείου μας!

Με μεγάλο ενθουσιασμό, χαρά και δημιουργικότητα, οι μαθητές του ΣΤ’4 με το δάσκαλό τους, κο Ν. Ζάχο, και την εκπ/κό Αγγλικής Γλώσσας, κα Έ. Γκαντρή , δημιούργησαν τον κήπο του σχολείου. Οι μικροί μας κηπουροί, αφού έσκαψαν, καθάρισαν με σχολαστικότητα και προετοίμασαν το έδαφος, φύτεψαν λουλούδια και λαχανικά. Ιδιαίτερος χώρος αφιερώθηκε για τους σπόρους που μας έστειλαν οι φίλοι μας Πολωνοί στα πλαίσια του Ευρωπαϊκού προγράμματος eTwinning που εκπονεί η ΣΤ΄τάξη του σχολείου μας σε συνεργασία με το Δ. Σ. “ Χαρίσιος Μεγδάνης” και το σχολείο Primary School Niepubliczna Szkola Podstawowa i Przedszkole s΄w. s΄w. “Cyryla i Metodego” στο Bialystok της Πολωνίας.

Έυχαριστούμε ιδιαιτέρως τον εκπ/κό του σχολείου μας κο ΑπόστολοΚατσικά για την πολύτιμη βοήθειά του!