IMG 89f77422d33902edcf06518f51e8189f V
Εκπαιδευτικά προγράμματα

Eπίσκεψη εκπαιδευτικών στην Πολωνία

ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΣΕ ΣΧΟΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΩΝΙΑ

Στο πλαίσιο του εκπ/κού Προγράμματος Erasmus+ KA121 με θέμα « Συμπεριληπτική Εκπαίδευση και Διαφοροποιημένη Διδασκαλία»  της ΠΔΕ Δυτικής Μακεδονίας, Έλληνες  εκπαιδευτικοί που υπηρετούν σε σχολεία της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας, πραγματοποίησαν επίσκεψη σε σχολεία στο Bialystok της Πολωνίας όπου παρακολούθησαν μαθήματα σε σχολεία, ενημερώθηκαν για το εκπ/κό σύστημα της χώρας και αντάλλαξαν απόψεις με Πολωνούς συναδέλφους.

Το σχολείο μας, ως μέλος της κοινοπραξίας, συμμετείχε  στην κινητικότητα με δύο εκπ/κούς: την κα Ελένη Τζώρτζη ΠΕ70 και την κα Ελένη Γκαντρή ΠΕ06.

Ήταν μια μοναδική εμπειρία! Ευχαριστούμε την ΠΔΕ Δυτικής Μακεδονίας για την ευκαιρία που μας έδωσε, την υπέροχη ομάδα των συναδέλφων και τα σχολεία στην Πολωνία για τη θερμή υποδοχή και φιλοξενία τους.

• Primary School ZSS STO Bialystok
  • Primary School Niepubliczna Szkola Podstawowa i Przedszkole s΄w. s΄w. Cyryla i Metodego